مشاوره آشپزخانه صنعتي


گروهي که مشاوره آشپزخانه صنعتي را جدي نمي‌گيرند و مي‌خواهند سرخود و بدون دانش و آگاهي کافي، دست به راه اندازي صفر تا صد بزنند، در باتلاق‌هايي گير مي‌کنند که درآمدن از آن‌ها انرژي مضاعفي نسبت به زماني مي‌خواهد که کار را به يک شرکت مشاوره آشپزخانه صنعتي واگذار کنند. در اين ميان هستند افرادي که همه چيز را در لوازم آشپزخانه فست فود خلاصه مي‌کنند و مي‌پندارند با هر سطحي از تجربه توان انجام موفقيت‌آميز کار را دارند. اين متن، تلاشي براي توجيه چنين افرادي با تصورهاي اشتباه است. اگر از خواندن آن، اطلاعات جديدي دستگيرتان شد، آن را براي کساني که به فکر راه اندازي صفر تا صد رستوران هستند ارسال کنيد.


دشواري‌هاي راه اندازي صفر تا صد


اگر با مقوله‌ي راه اندازي صفر تا صد دست به گريبان باشيد، از جزئيات پيش‌بيني نشده‌اي که در حين کار بايد به آن‌ها توجه کنيد، شگفت‌زده خواهيد شد. اينکه مکان جغرافيايي رستوران کجا باشد يا اينکه در محل رفت‌وآمد مشتريان به چه المان‌هايي توجه کنيد، از همين مسائلي است که يک فرد مبتدي توان فکر کردن به آن‌ها را ندارد و فقط يک شرکت مشاوره آشپزخانه صنعتي از عهده‌ي آن برمي‌آيد.


نحوه‌ي نوشتن غذاها در منو به صورتي که مشتري را ترغيب به سفارش آن‌ها کند، از ديگر موضوعاتي است که در راه اندازي صفر تا صد بايد بدان توجه شود و اگر از قلم بيفتد، ضرر اقتصادي بسيار محتمل است. امروزه راه اندازي صفر تا صد فقط به خريد و تامين لوازم آشپزخانه فست فود مربوط نمي‌شود؛ به‌کارگيري الگوريتم‌هاي کامپيوتري در ترغيب مشتريان به سفارش غذاهاي بيشتر از جمله استراتژي‌هاي نوين در اين حوزه است. مثلا سيب‌زميني سرخ کرده را چگونه در منو بگنجانيد يا به تصوير بکشيد که اکثر افراد مجذوب آن شوند و چاره‌اي جز سفارش آن نداشته باشند.


مشاوره آشپزخانه صنعتي در بوته نقد


حالا از وجهي ديگر به مشاوره آشپزخانه صنعتي مي‌پردازيم و آن، نقد بي‌محابا است. اصلا چرا بايد کار راه اندازي صفر تا صد رستوران خود را به ديگري واگذار کنيد؟ مگر صلاح مملکت خويش را خسروان بهتر نمي‌دانند؟ اگر شما تجربه‌اي چندين ساله در حوزه‌ي تهيه لوازم آشپزخانه فست فود داريد و مي‌توانيد جنس دست دوم را از نو تشخيص دهيد، باکي نيست. به ميدان برويد و خود را آزمايش کنيد.‌ اما ريسک آن را هم بپذيريد و از مشکلاتي که در آينده پيش مي‌آيد، نترسيد. کار مشاوره آشپزخانه صنعتي فقط راه اندازي رستوران نيست، بلکه در نظر گرفتن ميزان سود، بهترين کيفيت در تجهيزات و لوازم آشپزخانه فست فود و آموزش پرسنل مواردي هستند که نبايد از ديده پنهان باشند.


راه اندازي صفر تا صد


ظاهر فريبنده لوازم آشپزخانه فست فود


به طور اختصاصي بايد به مبحث تامين لوازم آشپزخانه فست فود هم بپردازم. شايد تصور کنيد که با يک جست‌وجوي ساده در اينترنت و پيدا کردن ليستي از تجهيزات مورد نياز، بتوانيد اقدام به خريد لوازم آشپزخانه فست فود کنيد و از مشاوره آشپزخانه صنعتي بي‌نياز شويد. ولي اين خيال شما تا حد زيادي به واقعيت نزديک نيست. فهرست لوازم آشپزخانه فست فود که شما نياز داريد، به هر رستوران ديگري متفاوت است و بايد مختصات کار شما در آن لحاظ شود. اشتباهي که همگان در راه اندازي صفر تا صد مي‌کنند، همين ساده‌انگاري در تجهيزات فست فود است که‌ کسب‌وکار شما را در مسير سراشيبي قرار مي‌دهد و خسارت‌هاي دلخراشي را به پيکره‌ي تجارت شما وارد مي‌آورد. پس گول ظاهر فريبنده‌ي آن را نخوريد.


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

رونيکاشاپ Vanessa Kristi Renee Justin Tricia Debbie تابلو چنج آور - قيمت تابلو چنج آور Andri دکتر سجودي